V Národním parku Šumava se podle svědectví Hnutí Duha začaly z lesa svážet už i staré klády. Ty byly dříve ponechány k zetlení, aby se část živin vrátila do půdy. Podle správy parku ale klády v okolí Modravského potoka v lese zůstat neměly a sváží se až teď, protože dřív to neumožňovalo počasí. Aktivisté však tvrdí, že dřevo je staré i několik let.
Na Šumavě se těží i klády určené k zetlení, tvrdí Hnutí Duha. Jde o dříví, které jsme kvůli počasí nestihli odvézt, brání se park
31. května 2013 11:51
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz