Chladné a deštivé počasí zabíjí v těchto dnech velké množství mláďat volně žijících živočichů. Letošní hnízdění je tak zejména u většiny ptáků jen velmi málo úspěšné. Plné ruce práce s pomocí volně žijícím živočichům má i plzeňská záchranná stanice zvířat. Jen v pondělí zasahovala u tří desítek případů, zejména šlo o zesláblé, apatické a polomrtvé rorýse, jiřičky, sýkory, ježka či o kunu. Plzeňští ochránci přírody pečují také o mládě bobra, kterého z bobřího hradu na Úhlavě vyplavila velká voda, řekl ČTK Karel Makoň ze stanice.
Chlad a déšť zabíjí mláďata volně žijících živočichů
4. června 2013 13:31
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/chlad-a-dest-zabiji-mladata-volne-zijicich-zivocichu
Zdroj: Ekolist.cz