Emise oxidu uhličitého (CO2) loni v celém světě dosáhly rekordně vysokých hodnot. Nejvíce se na tom podílela Čína, ve Spojených státech a v Evropě naopak objem emisí klesl. Uvedla to Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Celkový objem emisí oxidu uhličitého podle jejích odhadů loni vzrostl o 1,4 procenta na 31,6 miliardy tun.
IEA: Světové emise CO2 loni dosáhly rekordně vysokých hodnot
12. června 2013 1:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/iea-svetove-emise-co2-loni-dosahly-rekordne-vysokych-hodnot
Zdroj: Ekolist.cz