Teoretičtí fyzici z Vanderbiltu navrhují, že temnou hmotu tvoří Majoranovy fermiony s magnetickými anapóly. Kvůli jejich výstřední povaze je není snadné objevit, mohly by je ale doložit či vyvrátit již běžící experimenty hledající temnou hmotu, například XENON100.
Co když je vysvětlení temné hmoty docela prosté?
14. června 2013 7:07
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/index.php?clanek=6968
Zdroj: Osel.cz