Až 99 procent nebezpečného odpadu končí podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) na skládkách bez poplatku. Skládkaři totiž využívají měkkého zákona a odpad vykazují jako materiál na úpravy skládky. Vyplývá to z kontrol výběru poplatků a pokut v letech 2007 až 2011, které úřad provedl. Navíc je vybírání peněz za odpad příliš komplikované, sdělila ČTK mluvčí NKÚ Olga Málková. Reakci ministerstva životního prostředí ČTK shání.
Většina nebezpečného odpadu končí na skládkách bez poplatku, odhalily kontroly
1. červenece 2013 12:57
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz