Novela vyhlášky o ochraně dřevin a povolování jejich kácení přináší zásadní změnu v přístupu ke kácení dřevin v soukromých zahradách. Majitel zahrady již nebude muset ve správním řízení žádat o povolení pokácet stromy, které se nachází na jeho zahradě. Zároveň Ministerstvo životního prostředí klade větší důraz na ochranu alejí.
Vyhláška o ochraně dřevin, na základě které se zpřísňuje ochrana stromořadí a díky které si majitel zahrady bude moci na svém pozemku bez povolení kácet stromy, bude plat ... (ZKRÁCENO)
Vyhláška o ochraně dřevin bude platit od 15. července 2013
3. červenece 2013 13:17
Politika
Celý článek: http://www.env.cz/cz/news_130703_kaceci_vyhlaska
Zdroj: MŽP ČR