Ministr životního prostředí v demisi Tomáš Chalupa (ODS) přenechá svému nástupci několik rozpracovaných úkolů, například nedokončenou odpadovou legislativu a problémy s čerpáním z evropských fondů. Za pozitivní považuje připravení programu Nová Zelená úsporám, zákon o ochraně ovzduší i návrh zákona o Šumavě. Nejen za něj však sklidil kritiku od ekologických aktivistů a letos dostal anticenu Ropák za největší antiekologický počin. Ministr se podle svých slov považuje za ochránce přírody, ne však za zeleného diktátora. V rozhovoru pro ČTK řekl, že ho mrzí, že už nestihne být Ropákem podruhé.
Ministr Chalupa: Mrzí mě, že už nestihnu být Ropákem podruhé
8. červenece 2013 10:07
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ministr-chalupa-mrzi-me-ze-uz-nestihnu-byt-ropakem-podruhe
Zdroj: Ekolist.cz