Kontroloři by měli mít možnost prověřovat i v domácnostech, čím lidé topí. V novele zákona o ochraně ovzduší, která dorazila v uplynulých dnech do Sněmovny, to navrhl Moravskoslezský kraj. Nyní se mohou prověrky týkat jen kotlů v prostorách pro podnikání. Pokud by lidé kontrolu úředníkům neumožnili, hrozila by jim podle předlohy pokuta až 20 000 korun.
Úředníci by měli mít možnost kontrolovat kotle i v domácnostech, přeje si kraj
22. červenece 2013 2:07
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz