Majitelé fotovoltaických elektráren uvedených do provozu v roce 2010 budou i v dalších letech odvádět takzvanou solární daň. Informoval o tom dnes mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Tomáš Paták. Původně měla platnost daně, která činí 26 procent, skončit na konci letošního roku. Vláda ale ve čtvrtek rozhodla o jejím prodloužení, zároveň však snížila sazbu na deset procent. Solární sdružení proti takovému kroku protestují.
Vláda prodloužila platnost solární daně, solárníci protestují
26. červenece 2013 13:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vlada-prodlouzila-platnost-solarni-dane-solarnici-protestuji
Zdroj: Ekolist.cz