Japonský Úřad pro dohled nad jadernou energií (NRA) oficiálně zvýšil stupeň závažnosti nedávného úniku vysoce radioaktivní vody z nádrže v areálu jaderné elektrárny Fukušima. Hodnocení závažnosti úniku radioaktivní vody bylo změněno z původního prvního stupně, který označuje pouhou anomálii, na třetí stupeň, který na mezinárodní stupnici jaderných události znamená "závažný incident", uvedla agentura Reuters.
Japonský úřad zvýšil stupeň závažnosti úniku radioaktivní vody
28. srpna 2013 10:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/japonsky-urad-zvysil-stupen-zavaznosti-uniku-radioaktivni-vody
Zdroj: Ekolist.cz