Velké evropské energetické firmy jako Enel, E.On, RWE, ale i český ČEZ chtějí změnu směru evropské energetické politiky. Ta podle nich ztratila konkurenceschopnost, především kvůli špatným politickým rozhodnutím, například o obnovitelných zdrojích. Významní zástupci deseti společností dnes v Bruselu vyzvali k několika krokům, které by ji mohly dostat "zpět na správnou cestu". Zásadní je podle nich především vznik jednotného trhu s centrálním dohledem, který nebude pokřiven.
Energetičtí giganti žádají jednotný trh a konec podpory obnovitelným zdrojům
11. října 2013 12:47
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz