Stav životního prostředí se v České republice podle ministerské zprávy zlepšuje, i když k tomu v loňském roce přispěl pokles ekonomiky. Stále je ale horší kvalita ovzduší zejména v Moravskoslezském kraji, přestože emise trvale klesají. Větší výstavba a územní rozvoj narušují funkci krajiny, stanoviště rostlin a živočichů a dochází k celkovému poklesu biodiverzity. Za uplynulých 12 let také výrazně stoupla spotřeba minerálních hnojiv i přípravků na ochranu rostlin. Obyvatele zatěžuje nadměrný hluk a doprava.
Stav životního prostředí se loni zlepšil. Přispěl k tomu i pokles ekonomiky
16. října 2013 4:17
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stav-zivotniho-prostredi-se-loni-zlepsil-prispel-k-tomu-i-pokles-ekonomiky
Zdroj: Ekolist.cz