České republice chybí kapacity na využití sběrového papíru. V tiskové zprávě to dnes uvedla Asociace českého papírenského průmyslu. V roce 2008 bylo v zemi sebráno celkem 733 000 tun papíru, z toho tuzemské papírny zpracovaly 422 000 tun a dalších 311 000 tun sběrového papíru bylo ze země vyvezeno, podle asociace ke škodě české ekonomiky a životního prostředí. V nedávné minulosti se několik projektů na výstavbu nové papírny objevilo, naráží však na odpor místních obyvatel i komplikace ze strany úřadů, uvedla asociace.
ACPP: Česku chybí kapacity na využití sběrového papíru
26. ledna 2010 11:05
Obecné
Celý článek: http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=2213838
Zdroj: Ekolist.cz