Ostrava dnes u pražského městského soudu neuspěla s žalobou na stát kvůli znečištěnému ovzduší. Město žalovalo vládu, ministerstvo životního prostředí a ministerstvo dopravy za to, že dostatečně a efektivně nechránila čistotu ovzduší v Ostravě a nevytvořila funkční systém vedoucí k dodržování imisních a emisních limitů. Ostrava podala žalobu už na jaře roku 2010. Vadí jí, že stát situaci se špatným ovzduším, které v regionu patří k nejhorším v Evropě, údajně neřeší dostatečně.
Ostrava neuspěla s žalobou na stát kvůli znečištěnému ovzduší
18. října 2013 11:17
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostrava-neuspela-s-zalobou-na-stat-kvuli-znecistenemu-ovzdusi
Zdroj: Ekolist.cz