Kvalita ovzduší se na území České republiky nezlepšuje, a to i přesto, že od roku 2000 klesají emise. Týká se to hlavně oblastí s překročenými imisními limity, mezi které patří Moravskoslezský kraj. I tak všechny základní znečišťující látky i znečištění ovzduší už zásadně v ČR klesly v 90. letech a životní prostředí v ČR se celkově lepší. Uvádí to nová zpráva o životním prostředí v ČR, kterou zřejmě ve středu projedná vláda.
Kvalita ovzduší se v Česku nezlepšuje, přestože klesají emise
21. října 2013 3:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvalita-ovzdusi-se-v-cesku-nezlepsuje-prestoze-klesaji-emise
Zdroj: Ekolist.cz