Česko by mělo více využívat spalování tuhého odpadu na výrobu energie, počet skládek by se měl snižovat. Počítá s tím nová Politika druhotných surovin ČR, kterou zveřejnilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a minulý týden schválila vláda. S tím ale nesouhlasí ekologičtí aktivisté. Podle nich se tímto rozhodnutím ukončila recyklace komunálních odpadů a stát vykročil k výstavbě drahých spaloven.
Ministerstvo průmyslu chce namísto skládek spalovny. Aktivisté návrh kritizují
24. října 2013 2:57
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz