Vědci z Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR už na několikáté generaci stromů zkoumají v Beskydech vliv oxidu uhličitého na lesní porost. Původně se laboratoř v Beskydech od roku 1986 zabývala vlivem exhalací z ostravských továren na porosty a lesní hospodářství. Ty už teď stromům tolik neškodí. Pracoviště proto řeší aktuální problémy spojené s vlivy dopadu globální změny klimatu. ČTK to potvrdil jeden z expertů Radek Pokorný.
Čeští vědci už na několikáté generaci smrků zkoumají vliv CO2 na stromy
1. listopadu 2013 15:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vedci-uz-na-nekolikate-generaci-smrku-zkoumaji-vliv-co2-na-stromy
Zdroj: Ekolist.cz