Ministr životního prostředí v demisi Tomáš Podivínský (KDU-ČSL) zrušil oddělení, které se mimo jiné zabývalo poradenstvím pro firmy a spotřebitele. ČTK to řekl informovaný zdroj. Oslovení odborníci tento krok považují za chybu. Rozhodnutí jde podle nich proti trendům Evropské unie, která ekologické poradenství prosazuje. Za poslední tři roky byla zrušena i další oddělení a větší odbory ministerstva, kritici proto už delší dobu poukazují na personální destrukci úřadu.
Na MŽP zaniklo oddělení ekoznaček a ekologické výchovy, aktivisté to kritizují
4. listopadu 2013 1:47
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz