V Národním parku Šumava se nezákonně používaly biocidy v boji s kůrovcem, lesní dělníci při odstraňování kůrovce škodlivě zasahovali do biotopů tetřeva hlušce a hlukem motorových pil tohoto kriticky ohroženého živočicha rušili při jeho hnízdění. Konstatovalo to ministerstvo životního prostředí (MŽP), které potvrdilo stanovisko České inspekce životního prostředí (ČIŽP), proti němuž se loni na podzim odvolala Správa Národního parku Šumava a obce. Dokument s rozhodnutím ministerstva ze 2. října letošního roku má ČTK k dispozici.
Biocidy se na Šumavě používaly v boji s kůrovcem nezákonně, potvrdilo ministerstvo
10. prosince 2013 12:27
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz