Ruský energetický gigant Gazprom zahájil těžbu ropy na ropné plošině Prirazlomnaja v Barentsově moři, kde ruské ozbrojené komando na podzim kvůli protestu zadrželo třicetičlennou posádku lodi Greenpeace. Oznámila to firma. Jde podle ní o vůbec první ruský projekt průzkumu příbřežních zdrojů v Arktidě, napsala agentura AFP.
Ruská firma začala těžit ropu na plošině, která byla terčem aktivistů Greenpeace
27. prosince 2013 10:57
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz