Severoněmecký Bremerhaven chce oslavit příchod nového roku bez tradičního odpalování petard a dělbuchů. Přiměl ho k tomu ohled na dvoutýdenní mládě ledního medvěda, které se v místní zoo narodilo po 41 letech. Lední medvědi jsou podle zoo velmi citliví na hlasité rány a zahrada se obává, že by matka mláděti mohla ublížit. Podle serveru deníku Die Welt má akce Silvestr bez petard mezi obyvateli velkou podporu.
Německé město chce kvůli medvíděti slavit Silvestra bez petard
31. prosince 2013 19:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecke-mesto-chce-kvuli-medvideti-slavit-silvestra-bez-petard
Zdroj: Ekolist.cz