Elektrárna Opatovice od loňského podzimu spalují hnědé uhlí z německého dolu Midrag, které je méně kvalitní. Firma tak šetří, ale ovzduší Pardubického i Hradeckého kraje je kvůli tomu horší. Elektrárna přesto emisní limity plní, protože nakoupila povolenky od pražské teplárny v Malešicích. Teoreticky tak může vypustit do vzduchu o 1 500 tun oxidu síry víc než dosud. Elektrárna se hájí tím, že jde o přechodnou záležitost. Po přestavbě čtyř kotlů se má množství emisí v roce 2015 zásadně snížit....
iDNES.cz: Elektrárna Opatovice si koupila povolenky a spaluje méně kvalitní uhlí
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/idnes-cz-elektrarna-opatovice-si-koupila-povolenky-a-spaluje-mene-kvalitni-uhli/
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší