zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bureau Veritas odborným partnerem IFS konference o bezpečnosti potravin

04.12.2015
Zemědělství
Zdraví
Bureau Veritas odborným partnerem IFS konference o bezpečnosti potravin

První oficiální konference IFS (mezinárodní asociace International Featured Standards) v České republice proběhla pod záštitou IFS Management GmbH za aktivní účasti zástupců významných českých i zahraničních společností.

Zkušenosti s bezpečností potravin prezentovaly vedoucí auditorky Bureau Veritas paní Kateřina Lacinová a Martina Jurčová. Přednáška - Za bezpečností potravin stojí především personál - byla zaměřená na konkrétní příklady nedostatků z praxe.

Norma IFS FOOD zahrnuje celou řadu požadavků týkajících se personálu, minimálně 2 jsou z kategorie KO požadavků, jejichž nesplnění může ohrozit výsledek auditu i samotnou bezpečnost produktu.

,,Je proto nutné zajistit zodpovědný personál, zainteresovanost vedoucích pracovníků, vhodné pracovní podmínky i pravidelné kontroly efektivnosti školení," upřesňuje Martina Jurčová.

Správnou cestou k zajištění zodpovědných pracovníků je především řádné proškolení školitelů, nastavení robustního systému vstupního školení, diferenciace vstupních i dalších školení dle zastávaných pozic, pravidelná kontrola výcviku, včasná a důsledná korekce odchylek, vhodná a nejen finanční motivace pracovníků a v neposlední řadě vhodné pracovní podmínky a vybavení.

Konference se zúčastnilo téměř 150 posluchačů, což potvrzuje vzrůstající trend zájmu nejen o potravinářský standard IFS, ale i o zajištění bezpečnosti a kvality potravin v celé šíři.

Velké poděkování za organizaci konference patří společnosti QUALIFOOD s.r.o.

Více: http://www.ifskonference.cz/

Fotogalerie: www.ifskonference.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí