Neděle, 14. července 2024

Jakost podzemní vody

Jakost podzemní vody

Dotaz:
Existuje po novele vyhlášky 20/2002 Sb. povinnost hlásit jakost odebírané podzemní, nebo povrchové vody (vyhláška 431/2001 Sb)?

Pokud ano, jaké hrozí sankce a podle jakého zákona, pokud se na ISPOP odešle příslušný formulář kde je vyplněno pouze odebírané množství a nikoli jeho jakost.


Odpověď:

Novela č. 150/2010 Sb. zrušila v § 10 odst. 1 vodního zákona povinnost měření jakosti odebírané vody a předávání výsledků těchto měření správcům povodí (§ 22 odst. 2 vodního zákona). Na tuto změnu v zákoně reagovala následně novela vyhlášky č. 20/2004 Sb. (novela č. 93/2011 Sb.). Pokud tedy nebude údaj o jakosti odebírané vody ve formuláři uveden, nejedná se podle našeho názoru o protiprávní jednání postižitelné sankcí.


Autor: Mgr. Veronika Vytejčková,

Zdroj:Verlag Dashöfer - www.enviprofi.cz
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů