zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP podpoří propojení lokálních projektů na podporu biodiverzity a rozšíření sítě pozemkových spolků

13.02.2015
Příroda
MŽP podpoří propojení lokálních projektů na podporu biodiverzity a rozšíření sítě pozemkových spolků

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo výzvu pro nevládní organizace na koordinaci drobnějších projektů podporujících ochranu biodiverzity nebo rozvoj sítě regionálních pozemkových spolků. Ministerstvo je v souladu s cíli státní dotační politiky pro tento rok podpoří ze svého rozpočtu 5 miliony korun.

Sekce ochrany přírody a krajiny vyhlásila ,,Výběrové dotační řízení pro nestátní neziskové organizace pro rok 2015 na koordinační projekty v ochraně přírody a krajiny". Dotace tak půjdou na finanční posílení činnosti spolků a obecně prospěšných společností, které zastřeší zejména lokálně významné projekty realizované nestátními neziskovými organizacemi.

3 miliony korun z celkové alokace poskytne Ministerstvo životního prostředí na zastřešení projektů podporujících biodiverzitu, které se zaměřují na mapování a monitoring druhů a biotopů, na drobné managementové zásahy směřující k ochraně ohrožených druhů a péči o krajinu. Dotace na koordinaci podpory pozemkových spolků zaměřených na ochranu a rozvoj přírody a krajiny do výše 2 milionů korun půjdou zejména na jejich rozvoj, ale i například na vedení a údržbu databáze nemovitostí v péči těchto spolků.

Vloni bylo do stejného programu přihlášeno více než 200 dílčích projektů na podporu biodiverzity celkem od 81 neziskových organizací. Díky alokovaným 5 milionům korun tak byly podpořeny např. transfery obojživelníků přes migrační bariéry, aktivity na podporu hnízdění ptáků či ochrana kolonií netopýrů a také terénní exkurze pro veřejnost. V rámci podpory pozemkových spolků bylo realizováno 30 projektů k zajištění praktické péče o pozemky cenné z hlediska ochrany přírody a krajiny.

Více se dozvíte na:na této internetové adrese.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
25
1. 2022
25.1.2022 - Seminář, školení
Plzeň, Hotel Ibis
INISOFT s.r.o.
26
1. 2022
26.1.2022 - Seminář, školení
České Budějovice, Clarion Congress Hotel České Budějovice
INISOFT s.r.o.
27
1. 2022
27.1.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí