Sobota, 20. července 2024

eRallye Česká Kanada 2015

eRallye Česká Kanada 2015

Ve dnech 19. - 21. 6. 2015 pořádá Asociace pro elektromobilitu ČR ve spolupráci s Energy Centre České Budějovice Rallye elektromobilů "Česká Kanada 2015". Akce se koná pod záštitou Města Třeboň a za podpory České Kanady, JHMD a ekologického kempu Oasa ve Staňkově.

Rallye je určeno všem příznivcům ekologické dopravy. Účastníky jsou především rodiny s dětmi. Na jednotlivé zastávky na trase je zvána široká veřejnost. Zájemci budou mít možnost si bezplatně na vlastní kůži vyzkoušet jízdu elektromobilem a zeptat se na cokoliv související s elektromobilitou. Hlavní organizátor akce, dlouholetý propagátor elektromobility nejen v ČR a předseda Asociace pro elektromobilitu, Jaromír Vegr, je držitelem řady rekordů s elektromobilem a účastnil se mnoha mezinárodních závodů. Na elektromobily nedá dopustit, a proto prohlašuje: "Elektromobily patří k těm nejbáječnějším věcem, které můžeme mít. Chovejme se k nim podle toho!"

Kde budou zastávky rallye a kde budou mít zájemci možnost se s elektromobily seznámit? V pátek 19. června od 18 hod. do 20 hod. v Autoklubu Jindřichův Hradec, od 20 hod. dorazí i RC žákovské modely elektromobilů, v sobotu 20. června od 9:30 do 11 hod. u nádraží JHMD pro úzkokolejku v Jindřichově Hradci a od 12 do 17 hod. v měs! tském parku v Nové Bystřici (v rámci Novobystřického jahodobraní) a na závěr v neděli 21. června od 10 do 12 hod. na Masarykově náměstí v Třeboni.

"Třeboň je mimo jiné městem lázeňským a je také součástí Národní sítě Zdravých měst," říká místostarosta Zdeněk Mráz a pokračuje: "Obecně je Třeboň vnímána jako dobré místo k životu a k relaxaci, kde je samozřejmě i čisté ovzduší. Je nasnadě, že elektromobilitu v každém ohledu můžeme jen a jen podpořit a jsme rádi, že se stáváme součástí tak zajímavé akce jako je eRallye Česká Kanada 2015."

Do Třeboně jsou srdečně zváni zástupci médií, a to nejen na interwiew s účastníky rallye, ale i na společný oběd v 11:30 hod. s možností získat informace o současném stavu elektromobility u nás i ve světě.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů