Pondělí, 22. července 2024

Vychází mimořádné vydání Eco Fleet

Vychází mimořádné vydání Eco Fleet

Svět si natolik zvyká v zájmu zvýšení prodeje používat výraz Eco ve spojení s čímkoliv, že se klidně může i stát, že to slovo podlehne jakési inflaci. Když totiž někdy v budoucnosti bude všechno Eco, ztratí ta tři písmena svůj význam.

V obsahu naleznete jak články zabývající se problematikou CNG, jeho ekonomikou provozu, bezpečností a perspektivami rozvoje, tak i zcela objektivní kalkulace, zda se vyplatí benzin nebo nafta. Otevřená pak zůstává otázka, zda se přídomkem Eco mohou chlubit jen vozy na alternativní paliva, resp. s alternativním pohonem. Proč by například nemohly být konvenční spalovací motory více ekologické než jejich alternativy.

Stranou nezůstaly samozřejmě ani hybridy, jejichž rozvoj v poslední době nabírá na rychlosti a technika Plug-in se objevuje u stále více výrobců. Elektromobily pak představují samostatnou kapitolu a její jakási podsložka vozidel na palivové články pak spoluvytváří technologickou skupinu, která si na větší rozšíření v běžném uživatelském prostředí bude muset ještě nějakou dobu počkat.

Snažili jsme se zachytit současnou ekologickou automobilovou scénu, která se však dynamicky vyvíjí a jistě nám brzy nabídne nové výhledy do budoucna.

Odkaz na Eco Fleet 2015

Zdroj: www.ifleet.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů