zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Blíží se slavnostní vyhlášení vítězů E.ON Energy Globe. Přenos můžete sledovat v televizi

09.10.2017
Obec, město
Firma
Vzdělání
Ekostyl
Technologie
Odpady
Energie
Příroda
Blíží se slavnostní vyhlášení vítězů E.ON Energy Globe. Přenos můžete sledovat v televizi

E.ON Energy Globe bude zanedlouho znát své vítěze. Slavnostní vyhlášení s moderátorem Liborem Boučkem můžete sledovat už 14. října 2017 na programu České televize...

Hlasovat pro nejlepší ekologické projekty mohl každý prostřednictvím online hlasování. Právě proto budou ceny putovat nejen k soutěžícím, ale také k těm, co pro ně hlasovali. V rámci večerního programu vystoupí divadelní soubor Cirk La Putyka, zpěvák Matěj Ruppert a zpěvačka Lenny.

O vítězství v E.ON Energy Globe bojují vždy dva projekty v pěti základních kategoriích - Obec, Firma, Mládež, Kutil a Stavba. V kategorii Obec se letos o vítězství utká obec Šitbořice se svým unikátním systémem třídění odpadu a město Hronov, kde se díky financování z budoucích úspor na nákladech za energie povedlo zateplit řadu městských budov a modernizovat jejich vytápění. Kategorii Stavba reprezentuje pasivní dům s mokřadní střechou, která slouží jako kořenová čistička odpadní vody. Dále pak Ecocity Malešice, které je prvním developerským projektem bytových domů v ČR vystavěných v pasivním standardu.

V kategorii Mládež letos najdete projekt Rekola, díky němuž můžete objevovat město na půjčeném růžovém kole. Druhým projektem v této kategorii je studentská architektonická soutěž Český ostrovní dům, která má za cíl sbírat studentské návrhy energeticky soběstačných budov. V tuzemsku je velmi oblíbenou kategorií Kutil. A právě zde soutěží chytrá váha monitorující stav včelstva BeeSpy se studenty z jihlavské uměleckoprůmyslové školy a jejich projektem Recyklovaná móda. Za kategorii Firma byla nominována olomoucká prádelna, jež pro svůj provoz využívá elektrickou energii i teplo z bioplynové stanice, a nová prodejna Lidl v Průhonicích, v níž našla využití řada úsporných a ekologických opatření.

Slavnostním večerem bude již tradičně provádět moderátor Libor Bouček. Kromě předání cen pro vítězné projekty se můžete těšit na vystoupení moderního cirkusu Cirk La Putyka, souboru, který je pověstný dokonalými artistickými čísly a skvělými hereckými výkony. Dále vystoupí zpěvák skupiny Monkey Business Matěj Ruppert, jenž je oceňován kritiky i fanoušky pro svůj nezaměnitelný hlas. Jako poslední z trojice umělců se představí vycházející česká hvězda Lenny, dcera písničkářky Lenky Filipové.

Slavnostní vyhlášení můžete sledovat v sobotu 14. října večer na programu České televize (ČT 1). Ti z vás, kteří hlasovali pro některý z ekologických projektů, se pak během televizního slavnostního vyhlášení dozvědí, zda náhodou nejsou těmi, kdo získá roční zápůjčku vozidla NOVÁ ŠKODA Citigo G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn.

Více informací najdete na www.energyglobe.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí