Pondělí, 22. dubna 2024

Kladenský dopravce vypsal tendr na nákup 25 autobusů na plyn

Kladenský dopravce vypsal tendr na nákup 25 autobusů na plyn

Kladenský dopravce ČSAD MHD Kladno vypsal tendr na nákup 25 nových autobusů. Chystá se je pořídit příští rok. Jedná se o nízkoemisní vozy s pohonem na zemní plyn. ČTK o tom dnes informoval ředitel společnosti Ludomír Landa. Hodnota tendru jsou desítky milionů korun.

"Autobusy jsou určeny pro linky městské a příměstské dopravy v Kladně a okolních regionech Prahy západ, Slánska, Rakovnicka a Berounska, včetně spojení do Prahy," uvedl Landa.

Dopravní společnost poptává 12 autobusů standardní délky 12 metrů, kvůli stoupajícímu zájmu o hromadnou dopravu také 13 velkokapacitních autobusů, z toho devět autobusů dlouhých 15 metrů a čtyři autobusy kloubové.

Všechny vozy budou bezbariérové s klimatizovaným prostorem pro cestující a splňují technické standardy integrovaného dopravního systému Pražské integrované dopravy. ČSAD MHD Kladno provozuje 180 autobusů, z toho po uskutečnění plánovaného nákupu bude 108 autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů