zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Change - životní hodnoty ve změnách klimatu

23.02.2019
Ekologické vzdělání a výchova
Klimatické změny
Change - životní hodnoty ve změnách klimatu

Česko-rakouská interaktivní výstava "Change - životní hodnoty ve změnách klimatu" se v prosinci 2018 přestěhovala z Windhaagu bei Freistadt do Českých Budějovic, kde bude zejména školním kolektivům bezplatně k dispozici do poloviny dubna 2019.


Žáci si na výstavě spočítají vlastní uhlíkovou stopu, společně s lektory z Energy Centre České Budějovice se zamyslí nad možnostmi jejího snížení a nad termíny: odpovědná spotřeba, úspory energie, obnovitelné zdroje energie a udržitelnost. Skenery a interaktivní panely nahradí tužku a papír, vyučovací hodina uběhne jako voda a závěrečné porovnání výsledných hodnot inspiruje ke snížení produkce CO2 v oblastech spotřeby, mobility a bydlení.

Je 10 tun CO2 na osobu a rok hodně nebo málo? Jaký je evropský průměr a jaký cíl? Přijďte si pro odpovědi na výstavu Change - životní hodnoty ve změnách klimatu. Rezervace termínů na tel. č. 387312518.

Výstavu navrhl Klimabündnis OÖ (Spolek na ochranu klimatu Horní Rakousko) a Klimarettung OÖ (Záchrana klimatu Horní Rakousko) a do pohraničního regionu Mühlviertel -- jižní Čechy ji přivezl spolek Energie Bezirk Freistadt. V rámci programu "INTERREG -- Rakousko -- Česká republika" byla výstava pojata jako dvojjazyčná.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí