zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Bruselu demonstrovaly tisíce lidí kvůli klimatu

14.05.2019
Klimatické změny
V Bruselu demonstrovaly tisíce lidí kvůli klimatu

Ulicemi Bruselu o víkendu prošel protestní pochod, jehož účastníci belgickou vládu vyzývali, aby se začala důkladněji zabývat bojem za sociální spravedlnost a ochranu klimatu. Podle agentury AFP se demonstrace zúčastnilo kolem 15.000 lidí. Policie před začátkem akce zadržela několik osob, které u sebe měly kovové předměty, jež mohly podle ní sloužit jako zbraně.

Demonstrace pořádané vlámským občanským hnutím Hart Boven Hard se zúčastnila i řada mladých lidí, kteří pravidelnými čtvrtečními protesty tlačí kabinet k rozhodnějšímu postupu v boji proti klimatickým změnám. Tyto protesty ale v poslední době slábnou. Ještě v prosinci a lednu vyšlo kvůli ekologii v Bruselu do ulic přes 60.000 lidí.

Protest se konal jen dva týdny před volbami do Evropského parlamentu, které se budou v Belgii konat zároveň s hlasováním do národního parlamentu. "Chceme vyvinout tlak na kandidáty, ale také na budoucí vládu. Chceme, aby tu po volbách nastala změna kurzu a aby se podnikly ambiciózní kroky spojené s nároky na sociální a klimatickou spravedlnost," řekl jeden z organizátorů Brieuc Wathelet.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí