zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tržní podíl elektromobilů v EU se meziročně ztrojnásobil

05.09.2020
Ekologická auta
Tržní podíl elektromobilů v EU se meziročně ztrojnásobil

Prodej elektromobilů v Evropské unii se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 53 procent na 129.344. Jejich podíl na celkovém prodeji osobních aut se tak ztrojnásobil na 7,2 procenta z 2,4 procenta před rokem. Informovalo o tom dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Jeden z nejrychlejších růstů má Česká republika, byť je to růst z nízké základny.

Sdružení upozornilo, že koronavirová krize negativně ovlivnila zejména prodej benzinových a naftových vozů.

Prodej benzinových aut v EU se ve druhém čtvrtletí propadl o 55 procent na 929.309, prodej naftových automobilů klesl o 53 procent na 526.645. Podíl benzinových a naftových aut na celkovém prodeji osobních automobilů nicméně nadále přesahoval 80 procent, upozornila ACEA.

V České republice se prodej elektromobilů ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 133 procent na 681. Údaje o prodeji elektromobilů zahrnují automobily s čistě elektrickým pohonem a hybridní vozy umožňující dobíjení baterie z elektrické sítě.

"Hybridní pohon představuje jednoznačně nejefektivnější a okamžité řešení problému se snižováním emisí bez nutnosti externího dobíjení z elektrické sítě. Jinými slovy hybrid nabízí nízké emise a spotřebu srovnatelnou nebo nižší než diesel a zároveň jej není nutné každý den připojovat do zásuvky jako elektromobil nebo plug-in hybrid," uvedl tento týden generální ředitel společnosti Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí