zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nemocné Natálce předali šek na Dlouhých stráních

26.09.2020
Energie
Vodní energie
Nemocné Natálce předali šek na Dlouhých stráních

Panoramata jesenických hřebenů kolem horní nádrže přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně se stala kulisou pro symbolické předání šeku Denise Lubinové a její nemocné dcerce Natálce. Šek od Nadace ČEZ na 85 000 korun jim předal šéf elektrárny Vítězslav Chmelař, který částku se svými kolegy ,,vyšlapal" v rámci Metrostav Handy Cyklo Maratonu 2222 kilometrů kolem Česka se zapnutou aplikací EPP - Pomáhej pohybem.

Peníze použije rodina malé Natálky, která má zdravotní problémy od porodu, na hypoterapii, speciální rehabilitační program pohybové terapie a potřebné zdravotní pomůcky. ,,V naší situaci se nám hodí každá koruna, takže za tak štědrý dar jsme opravdu rádi. Stejně jako za možnost vyjet tady až nahoru na Dlouhé stráně. Každá příležitost trochu vybočit ze stereotypu života, který je při péči o takto nemocné dítě fakt dost náročný, je velkou pomocí," řekla po převzetí šeku Denisa Lubinová.

Další finance na léčbu i zdravotní pomůcky pomáhá rodině shánět parta, která je v Jeseníkách známá pod názvem Děti dětem. ,,Pořádáme sportovní turnaje děti, abychom ty naše potomky trochu rozhýbali a dostali od počítačů, a zároveň se snažíme na každém turnaji vydělat na dobrou věc a přispět konkrétnímu dítěti, které pomoc ostatních potřebuje," vysvětlil zakladatel iniciativy Rostislav Vaněk.

Kulisy k předání šeku připravil šéf elektrárny Vítězslav Chmelař, jeden z členů týmu, který na Metrostav Handy Cyklo Maratonu peníze pro Natálku zařídil. ,,Všichni v našem čtyřčlenném týmu věděli, že každé šlápnutí pomůže nemocné Natálce. A možná právě proto jsme šlapali tak usilovně, že jsme skončili v kategorii čtyřčlenných družstev na skvělém druhém místě," dodal Vítězslav Chmelař.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí