zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Evropský projekt STARGATE do kterého je zapojený Jihomoravský kraj má za cíl udržitelné zemědělství

17.12.2020
Vzdělání
Ekostyl
Technologie
Zemědělství
Biopotraviny
Dotace
Evropa
GIS - mapy
Města a obce
Státní správa
Sucho
Evropský projekt STARGATE do kterého je zapojený Jihomoravský kraj má za cíl udržitelné zemědělství

Projekt STARGATE usiluje o rozvoj průlomové, víceúrovňové a holistické metodiky klimaticky inteligentního zemědělství, získávání inovací v oblasti řízení rizik mikroklimatu a počasí, jakož i v oblasti krajinného plánování.

Jihomoravský kraj plní roli pilotního regionu, ve kterém budou organizovány workshopy a semináře, v rámci kterých budou s výsledky projektu seznamovány subjekty působící v kraji v oblasti zemědělství, ochraně krajiny, lesa a vody.

"Přímá účast regionů ve vědeckých projektech programu Horizon 2020 není obvyklá. V České republice je poprvé, kdy je kraj jako instituce součástí vědeckého týmu programu Horizon 2020. Velkým problémem Jihomoravského kraje je sucho. Proto se v projektu klade důraz změny zemědělského managementu, jejichž cílem bude zvýšit zadržení vody v krajině, zlepšit mikroklima, zvýšit pestrost krajiny, či navýšit stálezelené plochy", uvedl Miroslav Kubásek, který stál u zrodu účasti Jihomoravského kraje v tomto projektu.

Pokud se o tomto projektu chcete dozvědět více, prohlédněte si přehlednou informační brožuru (česky) nebo navštivte stránky projektu (v angličtině).

Pokud chcete být informováni o aktuálním vývoji a směřování projektu, přihlaste se k odběru novinek pomocí formuláře dostupného na tomto odkazu.


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí