Středa, 31. května 2023

16. října - Světový den jídla

Světový den jídla vznikl na základě rozhodnutí Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO, vznikla 16. října roku 1945 a o několik desítek let později rozhodla, že si ve výroční den jejího založení začneme každoročně připomínat Světový den jídla). Co je jeho podstatou?

16. října - Světový den jídla
Tento významný mezinárodní den, který každým rokem spadá na 16. října, zvyšuje a podporuje celosvětové povědomí o bezpečnosti potravin. Také upozorňuje na nutnost toho, aby měli k výživné stravě zajištěný přístup opravdu všichni obyvatelé planety. Světový den jídla také připomíná závazek jednotlivých států světa, kterým je docílit na Zemi do roku 2030 nulového hladomoru (#ZeroHunger).

Ať už jste podnikatel, farmář, zástupce vlády nebo prostě někdo, kdo je ochoten něco změnit, zde je náš recept, který vám pomůže udělat ze zdravého stravování a #ZeroHunger způsob života.

Navštivte u příležitosti Světového dne jídla třeba stránky Informačního Centra Bezpečnosti Potravin, kde lze získat ověřené a srozumitelné informace pokrývající celý řetězec výroby potravin, tj. od farmy až po konečného spotřebitele. Vedle problematiky bezpečnosti (nezávadnosti) potravin se ICBP zaměřuje na otázky výživy obyvatel s cílem dosáhnout zlepšení zdravotního stavu populace v ČR.

Nebo třeba web Víš co Jíš? kde se dozvíte odpovědi na otázky: Jaký význam mají živiny pro naše zdraví? Proč je důležitá nejenom zdravá strava, ale i pohybová aktivita a udržování správné tělesné hmotnosti? Jak se správně stravovat v různých životních obdobích? Jaká jsou aktuální výživová doporučení a jaké jsou největší mýty o potravinách? A mnohé další ?

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů