zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čína hodlá po skončení příštího roku přestat subvencovat elektromobily

03.01.2022
Doprava
Ekologická auta
Čína hodlá po skončení příštího roku přestat subvencovat elektromobily

Čína v příštím roce o 30 procent sníží subvence na automobily s alternativním pohonem, označované jako NEV (New Energy Vehicles). Oznámilo to dnes čínské ministerstvo financí. Dodalo, že po skončení příštího roku už tyto vozy subvencovány nebudou. Kategorie NEV zahrnuje čistě elektrické vozy, hybridní automobily a vozy s vodíkovým pohonem.

Peking si v minulosti stanovil za cíl, aby se podíl aut kategorie NEV na celkovém prodeji aut v Číně do roku 2025 vyšplhal na 20 procent. Institut China EV100 nicméně minulý týden podle listu China Daily předpověděl, že tento podíl do roku 2025 přesáhne 30 procent.

Čína je největším automobilovým trhem na světě. Přední světové automobilky, například Volkswagen, General Motors a Toyota Motor, nyní pracují na zvyšování výroby elektromobilů v Číně, uvedla agentura Reuters.

Čínský svaz výrobců automobilů (CAAM) tento měsíc předpověděl, že prodej aut kategorie NEV se v letošním roce v Číně zvýší o 47 procent na pět milionů. Celkový prodej aut v Číně podle údajů CAAM v období od začátku ledna do konce listopadu meziročně vzrostl o 4,5 procenta na 23,5 milionu.

Čínské ministerstvo financí dnes rovněž oznámilo, že zpřísní dozor nad bezpečnostními problémy souvisejícími s automobily kategorie NEV, aby tak předcházelo nehodám.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí