zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Americký výrobce elektromobilů Lucid hodlá letos zahájit prodej v Evropě

09.01.2022
Ekologická auta
Americký výrobce elektromobilů Lucid hodlá letos zahájit prodej v Evropě

Americký výrobce elektromobilů Lucid Motors hodlá v letošním roce zahájit prodej svých vozů v Evropě. Informovala o tom dnes na svém twitterovém účtu firma, která se snaží soupeřit s výrobcem elektromobilů Tesla.

Společnost Lucid v září spustila komerční výrobu svého prvního modelu Air a koncem října zahájila jeho dodávky zákazníkům, píše server CNBC. "Expanze na evropské trhy začne v letošním roce. Čekejte na informace ohledně dodávek v konkrétních zemích," uvedla firma v dnešním tweetu.

Automobilka Lucid již loni v lednu začala v některých evropských zemích přijímat internetové objednávky na model Air. Neupřesnila však, kdy objednané vozy zákazníkům dodá.

Společnost Lucid vznikla v roce 2007 a v jejím čele stojí bývalý vedoucí pracovník Tesly Peter Rawlinson. Loni v červenci automobilka vstoupila na burzu, a to prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Automobilka tehdy sdělila investorům, že hodlá v roce 2022 vyrobit 20.000 vozů Air.

Červencová transakce Lucid ohodnotila na zhruba 24 miliard dolarů (520 miliard Kč). V současnosti se tržní hodnota podniku pohybuje kolem 65 miliard dolarů (1,4 bilionu Kč), píše CNBC.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí