zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ŠKODA AUTO dodá 131 elektromobilů ENYAQ iV pro potřeby Komerční banky

14.01.2022
Ekologická auta
ŠKODA AUTO dodá 131 elektromobilů ENYAQ iV pro potřeby Komerční banky

Společnost ŠKODA AUTO dodá ve 2 etapách celkem 131 elektromobilů ENYAQ iV Komerční bance. Budou sloužit jako služební vozidla zaměstnanců, kteří je mohou využívat nejen pro pracovní účely. Současně s tímto krokem se peněžní ústav rozhodl vybudovat 170 nových dobíjecích stanic v Praze a ostatních regionech.

Vozy ŠKODA ENYAQ iV s kapacitou baterie 62 kWh budou distribuovány ve dvou etapách s přihlédnutím k dohodnutému plánu obměny vozového parku KB a rychlosti instalace dobíjecích stanic. Na většině míst s dobíjecí stanicí pak bude navíc instalován také systém chytrého dobíjení s řízeným výkonem. K samotnému zapůjčení elektromobilů ŠKODA ENYAQ iV bude zaměstnancům banky sloužit rezervační systém, přičemž všechna vozidla budou vybavena GPS jednotkou s mobilní aplikací pro rezervaci s bezklíčovým přístupem. Předností rezervačního systému je přidělování vozů v návaznosti na nabití baterie, délce jízdy a dalších faktorech. ,,Udržitelnost a s ní spojená elektromobilita je součástí budoucnosti. Jsme rádi, že se Komerční banka chopila příležitosti a v této oblasti udělala velký krok kupředu," říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení automobilky ŠKODA AUTO. ,,Zároveň si velice ceníme toho, že jsme uspěli v prvním obdobně rozsáhlém flotilovém tendru privátního sektoru v České republice a děkujeme za důvěru. Všem uživatelům našich vozů v Komerční bance přeji mnoho příjemně strávených kilometrů v naší elektrické vlajkové lodi," dodává Jiří Maláček.

Postupným přechodem na elektromobilitu a závazkem vybudování 170 nových dobíjecích stanic Komerční banka dokazuje, že to s ochranou životního prostředí myslí vážně. ,,Podstatou naší strategie je dívat se do budoucna. Téma udržitelnosti a s ním spojené snižování uhlíkových emisí bereme v KB vážně a postupně ho promítáme do všech oblastí našeho podnikání. Po řadě úspěšně fungujících projektů na podporu snížení spotřeby energie či materiálu v kancelářích a na pobočkách tak nyní nastal ideální čas věnovat pozornost ekologičtější dopravě našich zaměstnanců," říká Jan Juchelka, CEO Komerční banky.

ŠKODA AUTO cítí odpovědnost za úspěšný rozvoj elektromobility v ČR, a proto se zapojuje do řady podpůrných aktivit. Její autorizované servisy se mění v elektromobilní centra, ve spolupráci se státními orgány naplňuje strategické cíle Národního akčního plánu čisté mobility a v neposlední řadě připravuje další elektrifikované modely, které zpřístupní elektromobilitu širšímu okruhu zákazníků. Automobilka současně pracuje na uceleném ekosystému elektromobility, který vedle produktu a servisu zahrnuje širokou škálu navazujících služeb. V loňském říjnu pak podepsali zástupci společností ŠKODA AUTO, ČEZ, Ministerstva dopravy, Ministerstva průmyslu a obchodu a několika dalších státních organizací memorandum o spolupráci v rozvoji elektromobility. Jako jeden ze signatářů memoranda o spolupráci v rozvoji elektromobility bude ŠKODA AUTO poskytovat informace v odborných otázkách výstavby dobíjecích stanic a jejich kompatibility s uživatelským rozhraním. Tyto znalosti pomohou i k určení konkrétních lokalit pro dosažení optimálního pokrytí celého území ČR dobíjecí infrastrukturou.

Značka ŠKODA je rovněž lídrem trhu z pohledu registrací nových elektromobilů. Za rok 2021 zaregistrovala mladoboleslavská automobilka 738 nových vozů ENYAQ iV. Právě elektrické SUV s okřídleným šípem na kapotě drží tržní podíl přes 30 % v kategorii vozů s čistě elektrickým pohonem. K dalšímu růstu pomůže modelová ofenzíva, kterou ŠKODA plánuje v nejbližších letech. Do roku 2025 její portfolio rozšíří minimálně 3 další čistě elektrické modely, které zpřístupní čistou mobilitu ještě širšímu okruhu potenciálních zákazníků.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí