zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ŠKODA AUTO představí na festivalu GREENTECH v Berlíně inovativní koncepty udržitelného rozvoje

22.06.2022
Doprava
ŠKODA AUTO představí na festivalu GREENTECH v Berlíně inovativní koncepty udržitelného rozvoje

ŠKODA AUTO představí na festivalu GREENTECH v Berlíně od 22. do 24. června inovativní koncepty udržitelnosti v oblasti Nákupu. V rámci panelové diskuse mimo jiné na téma dodavatelských řetězců, cirkulární ekonomiky a udržitelných materiálů vystoupí Karsten Schnake, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast Nákupu. ŠKODA AUTO kromě toho představí vrcholné provedení elektromobilu ENYAQ COUPÉ RS iV a poskytne k předváděcím jízdám vůz ENYAQ iV 80.

,,Jako automobilka si jsme vědomi naší odpovědnosti za klima a životní prostředí a známe též vzrůstající požadavky a očekávání našich zákazníků směrem k udržitelnosti. Ve společnosti ŠKODA AUTO o udržitelném rozvoji přemýšlíme komplexně a v oblasti Nákupu jsme si společně s našimi dodavatelskými partnery stanovili ambiciózní cíle. Festival GREENTECH je přesně tou pravou platformou pro vyhledávání slibných inovací a iniciování dlouhodobé spolupráce na tomto poli."

Karsten Schnake, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast Nákupu

Festival GREENTECH se koná od 22. do 24. června ve výzkumné a průmyslové zóně bývalého letiště Tegel. Platforma se zaměřuje na představitele z oblastí ekonomiky, politiky, vědy a techniky, a také na veřejnost. Program je rozčleněn do oblastí: CONFERENCE, GREEN AWARDS a EXHIBITION. Celkem se festivalu letos zúčastní více než 100 vystavovatelů. Kromě toho bude během dvoudenních akcí na programu celá řada rozhovorů s odborníky, prezentace a přednášky zaměřené na témata udržitelného rozvoje.

Karsten Schnake vystoupí ve čtvrtek 23. června od 11:45 hodin na pódiu DEEPDIVE a v panelové diskuzi bude hovořit mimo jiné o kritériích udržitelnosti v oblasti nákupu, dodavatelských řetězců a cirkulární ekonomiky. ŠKODA AUTO očekává návštěvníky festivalu na stánku i08 v ,,Activation Area". Zde bude také vystaven model ENYAQ COUPÉ RS iV s čistě elektrickým pohonem, pro předváděcí jízdy budou připraveny tři vozy ŠKODA ENYAQ iV 80.

Udržitelnost ve ŠKODA AUTO
Společnost ŠKODA AUTO důsledně minimalizuje dopady své podnikatelské činnosti na životní prostředí a prostřednictvím strategie NEXT LEVEL - ŠKODA STRATEGY 2030 ještě výrazněji posílila ve svých ambiciózních environmentálních cílech: Automobilka plánuje ve srovnání s rokem 2020 snížit flotilové emise o 50 % a do roku 2030 přejde ve všech českých a indických závodech na uhlíkově neutrální výrobu. Průkopníkem je závod ve Vrchlabí, který jako první závod ŠKODA AUTO vyrábí již od konce roku 2020 s uhlíkově neutrální bilancí. Automobilka navíc pro svou oblast Nákupu vytyčila nový směr: i v ní bude nyní hrát klíčovou roli udržitelný rozvoj a cirkulární ekonomika. ŠKODA AUTO bude nadále zapojovat své dodavatele do celého řetězce tvorby přidané hodnoty a poskytovat jim podporu při rozvoji inovativních přístupů v oblasti udržitelnosti.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí