Úterý, 29. listopadu 2022

27. září - Světový den cestovního ruchu

Jeho cílem je inspirovat debatu o přehodnocení cestovního ruchu pro rozvoj, včetně vzdělávání a pracovních míst, a o dopadu cestovního ruchu na planetu a příležitostech k udržitelnějšímu růstu. Mezinárodní den cestovního ruchu postaví lidi do centra klíčových diskusí. Kam spěje cestovní ruch? kam chceme jít? A jak se tam dostaneme? A o dopadu cestovního ruchu na planetu a příležitostech k udržitelnějšímu růstu.

27. září - Světový den cestovního ruchu

Mezinárodní příjezdy turistů na začátku roku 2022 byly dvojnásobné oproti úrovni zaznamenané v roce 2021. Zrušení zbývajících cestovních omezení spolu s rostoucí spotřebitelskou důvěrou bude důležitým hnacím motorem pro oživení tohoto odvětví, které přinese naději a příležitosti mnoha milionům lidí na celém světě.

Světový den cestovního ruchu se bude slavit, protože posun směrem k cestovnímu ruchu je uznáván jako zásadní pilíř rozvoje a že pokrok je v plném proudu. V květnu 2022 se na Valném shromáždění Organizace spojených národů poprvé konala zvláštní debata o cestovním ruchu, která ilustrovala historický význam tohoto odvětví. Cestovní ruch je nyní na pořadu jednání vlád a mezinárodních organizací v každém globálním regionu.

Destinace a podniky se zároveň proaktivně přizpůsobují výzvám a povinnostem, jak dokládá vlna signatářů Glasgowské deklarace o klimatických opatřeních v cestovním ruchu, kterou vede UNWTO. Glasgowská deklarace je kompromisem, který má urychlit opatření v oblasti klimatu v cestovním ruchu a zajistit pevné závazky k podpoře globálních cílů snížit emise na polovinu během příští dekády a dosáhnout čistých nulových emisí co nejdříve před rokem 2050. Signatáři této deklarace se stalo více než 450 organizací.

Zdroj: https://www.un.org/en/observances/tourism-day

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů