Úterý, 29. listopadu 2022

29. září - Mezinárodní den osvěty o potravinových ztrátách a snižování plýtvání

Mezinárodní den informovanosti o potravinových ztrátách a plýtvání je příležitostí vyzvat k akci jak veřejný sektor (národní nebo místní orgány), tak soukromý sektor (podniky a jednotlivce), stanovit priority akcí a pokročit s inovacemi s cílem snížit ztráty a plýtvání potravinami. K obnově a budování lepších a odolnějších potravinových systémů.

29. září 2022
29. září - Mezinárodní den osvěty o potravinových ztrátách a snižování plýtvání


Snížení potravinových ztrát a plýtvání je zásadní ve světě, kde počet lidí postižených hladem od roku 2014 pomalu narůstá a tuny a tuny jedlých potravin se každý den vyplýtvají.

Celosvětově se mezi sklizní a maloobchodem ztratí přibližně 14 procent vyrobených potravin, zatímco odhadem 17 procent celkové celosvětové produkce potravin se vyplýtvá (11 procent v domácnostech, 5 procent ve stravovacích službách a 2 procenta v maloobchodě).

Podívejte se, jak nám můžete pomoci prostřednictvím FAO, přední agentury pro tento Mezinárodní den, a zjistěte, co můžete udělat. Začněte něco dělat. Zastavte ztrátu jídla a plýtvání. Pro lidi. Pro planetu.

Proč je důležité snížit ztráty a plýtvání potravinami?

Ztráta potravin a plýtvání podkopávají udržitelnost našich potravinových systémů. Když se jídlo ztratí nebo se plýtvá, všechny zdroje, které byly použity k výrobě tohoto jídla - včetně vody, půdy, energie, práce a kapitálu - jdou vniveč. Likvidace ztrát potravin a odpadu na skládkách navíc vede k emisím skleníkových plynů, což přispívá ke změně klimatu. Ztráta potravin a plýtvání může také negativně ovlivnit potravinovou bezpečnost a dostupnost potravin a přispět ke zvýšení ceny potravin.

Naše potravinové systémy nemohou být odolné, pokud nejsou udržitelné, a proto je třeba se zaměřit na přijetí integrovaných přístupů určených ke snížení ztrát potravin a plýtvání potravinami. Aby se maximalizovalo využití potravin, které vyrábíme, jsou vyžadována opatření globálně i lokálně. Zavádění technologií, inovativních řešení (včetně platforem elektronického obchodování pro marketing, zatahovacích mobilních systémů pro zpracování potravin), nových způsobů práce a osvědčených postupů pro řízení kvality potravin a snížení ztrát a plýtvání potravinami jsou klíčem k realizaci této transformační změny.

Do dosažení cíle 1, 2 a 3 cíle 12 (SDG) zbývá osm let a je naléhavě nutné urychlit opatření ke snížení ztrát potravin a plýtvání potravinami.

Zdroj: https://www.un.org/en/observances/end-food-waste-day/

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů