Čtvrtek, 28. září 2023

Funkce ,,Plug & Charge" dostupná pro rodinu ENYAQ iV

Funkce ,,Plug & Charge" dostupná pro rodinu ENYAQ iV

Služba Powerpass nově podporuje funkci ,,Plug & Charge". U vozů řady ENYAQ iV s aktuálním softwarem ME3 lze na kompatibilních dobíjecích stanicích pohodlně spustit nabíjení pouhým připojením nabíjecího kabelu. Identifikace vozidla probíhá na dobíjecí stanici zcela automaticky. Funkce "Plug & Charge? je nyní dostupná pro všechny nově vyrobené vozy řady ENYAQ iV. Touto funkcí budou v budoucnu disponovat rovněž všechny nové modely ŠKODA na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Díky funkci ,,Plug & Charge" bude v budoucnu dobíjení vozů řady ENYAQ iV ještě pohodlnější. Nově sjíždí všechny nové vozy ENYAQ iV z výrobní linky se softwarem, který podporuje funkci ,,Plug & Charge". U již dodaných vozů s aktuálním softwarem ME3 bude tato funkce nainstalována na dálku. Na odpovídajících nabíjecích stanicích, které jsou uloženy v aplikaci Powerpass, se vozidlo identifikuje samo a nabíjení se spustí automaticky. Celý proces je zabezpečený a v souladu s normou ISO 15118. Funkci ,,Plug & Charge" podporuje mimo jiné také evropská síť rychlonabíjecích stanic IONITY, kterou koncern Volkswagen pomáhá neustále rozšiřovat. Další partneři budou brzy následovat.

Předpokladem pro používání funkce ,,Plug & Charge" ve voze rodiny ENYAQ iV je aktuální software ME3. Majitelé musí vozidlo také zaregistrovat v aplikaci MyŠKODA a uložit uživatele v aplikaci Powerpass. U nových zákazníků je funkce ,,Plug & Charge" automaticky součástí smlouvy, u stávajících uživatelů služby Powerpass lze tuto funkci aktivovat pomocí pár kliknutí. Funkce ,,Plug & Charge" se aktivuje v aplikaci MyŠKODA a nainstaluje se po výběru a potvrzení tarifu služby Powerpass. Její vypínání a zapínání je poté možné v menu infotainmentu.

Vyúčtování probíhá jednou za měsíc dle podmínek tarifu Powerpass, který si zákazník objednal.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů