Neděle, 14. dubna 2024

Kraj Vysočina: Kroky pro dostupnost pitné vody

Kraj Vysočina: Kroky pro dostupnost pitné vody

Radní Kraje Vysočina schválili pořízení studie k propojování vodárenských soustav Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje. Její podoba by měla být známá na přelomu let 2023 a 2024.

Náklady na studii by podle předpokladu krajských samospráv měly být osm milionů korun, kraje se o ně podělí rovným dílem. Zadávací řízení na zpracování studie proveditelnosti bude vypsané poté, až zadání zakázky schválí i Jihomoravský kraj, tedy ideálně už v červenci letošního roku.

Spolupráci zaměřenou na lepší a dlouhodobé zajištění zásobování obyvatel pitnou vodou zahájily kraje loni v září podpisem memoranda na úpravně vody Švařec na Žďársku. ,,Ze zadané studie by měly vzejít doporučení, jak ideálně propojit jednotlivé skupinové vodovody, tak aby do oblastí s případným nedostatkem vody bylo možné dodat vodu z jiných částí regionů," uvedl Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.

Zdroj: NSZM

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů