Čtvrtek, 25. dubna 2024

Jablonecké re-use centrum má do konce listopadu výprodej, chce uvolnit sklady

Jablonecké re-use centrum má do konce listopadu výprodej, chce uvolnit sklady

Jablonecké re-use centrum vyhlásilo do konce listopadu výprodej. Za všechno včetně kočárků nebo dětských sedaček teď zaplatí zájemci deset korun. Centrum dává druhou šanci nepotřebným věcem, které by jinak skončily na skládce, před zimou chce vyprázdnit skladovací prostory. Výprodejem ale provoz centra ve Smetanově ulici neskončí, dál je možné věci přinášet i nakupovat, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová.

"Kvůli energetickým opatřením se nebude sklad přes zimu vytápět, proto město Jablonec nad Nisou nabízí až do konce listopadu totální výprodej. V nabídce jsou kočárky, dětské sedačky, drobný nábytek, nádobí či sportovní potřeby," doplnila náměstkyně primátora pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská (Společně pro Jablonec). Centrum je otevřené ve všední dny od 08:00 do 17:00, v sobotu zavírá už ve 14:00.

TIP: Ostatní re-use centra v ČR najdete na www.KAMsNIM.cz

Takzvané re-use centrum otevřeli v Jablonci nad Nisou na začátku letošního roku, provoz zajišťují Severočeské komunální služby. Hlavní myšlenkou je opětovné využití starých, ale stále funkčních předmětů. Lidé tak mohou v centru bezúplatně odevzdávat drobný nábytek, zařízení a vybavení domácností, obrazy, rámy, vázy, CD, DVD, knihy, časopisy, hračky nebo sportovní vybavení. Centrum ale nepřijímá drobnou domácí elektroniku, pracovní elektrické nástroje a jiná elektrozařízení, ani čalouněný nábytek. Předměty je možné předat také obsluze na překladišti v Proseči.

Na základě zkušeností z jiných měst a na doporučení ministerstva životního prostředí zvolila radnice prodej formou veřejné sbírky. Ceny běžně začínají na deseti korunách za drobné předměty, jako jsou hrnky, knihy, příbory nebo drobné hračky, nejdražší věci, jako jsou kola nebo kočárky, se běžně prodávají za 200 korun. Výtěžek z prodeje použije magistrát pro obnovu a údržbu městské zeleně a na pořízení a údržbu herních prvků na dětských hřištích. "Od začátku provozu se zatím vybralo 96.400 korun," uvedla vedoucí správy místního hospodářství města Barbora Šnytrová.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů