Úterý, 26. září 2023

V Praze od června skončí sdílené elektroskútry BeRider

V Praze od června skončí sdílené elektroskútry BeRider

Služba sdílených elektroskútrů BeRider v Praze od června skončí. Provozovatelům z dceřiné společnosti automobilky Škoda Auto se nepodařilo najít vhodného partnera pro zajištění dalšího provozu. Společnost o tom dnes informovala na webu.

Nabídku sdílených elektroskútrů spustila společnost Škoda Auto DigiLab v Praze v roce 2019. Za čtyři roky provozu najezdili zákazníci přes 4,200.000 kilometrů a tím pomohli ušetřit 512 tun oxidu uhličitého, uvádí firma.

Na začátku června bude provoz služby BeRider ukončen a skútry zmizí z ulic. "Vždy jsme věděli, že službu je třeba dál rozšiřovat: mít více skútrů ve více městech. Pro zajištění dalšího provozu se nám nepodařilo najít vhodného partnera," vysvětlili zástupci firmy rozhodnutí ukončit činnost. Dodali, že provozování služeb jako BeRider není pro Škoda Auto DigiLab hlavní činnost a společnost se nyní bude soustředit na klíčové projekty, které jsou spojeny s?mobilitou a digitální službami v?osobních vozech.

Neproježděný kredit bude zákazníkům vrácen na účet, uvedli provozovatelé služby. Použité elektroskútry lidem odprodávat neplánují. "Jednáme o jejich prodeji další firmě nebo firmám, které by je mohly provozovat," uvádí BeRider na webu.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů