Čtvrtek, 7. prosince 2023

Akvizice roku na poli udržitelného zemědělství. Future Farming vstupuje do Rybí zahrady

Akvizice roku na poli udržitelného zemědělství. Future Farming vstupuje do Rybí zahrady

Česká technologická firma Future Farming a aquaponická farma Rybí zahrada se dohodly na vzájemné spolupráci a strategickém partnerství. Podnikatelský svět je tak svědkem vzrušujícího kroku směrem k inovaci a udržitelnosti českého zemědělství. Součástí vzájemné dohody je také kapitálový vstup Future Farming do Rybí zahrady.

,,Rybí zahrada patří k nejúspěšnějším akvakulturním projektům v České republice. S jejími zakladateli a investiční skupinou Miton jsme se dohodli na strategickém partnerství, které vyústí v intenzivní spolupráci a zapojení Rybí zahrady do sítě našich aquaponických farem," říká jednatel Future Farming Martin Podoba. ,,Chtěl bych při této příležitosti ocenit věcnost a konstruktivnost vzájemných jednání. Během prázdnin se naše stanoviska přiblížila natolik, že jsme mohli na začátku září finalizovat naši dohodu."
Sdílení know-how mezi Future Farming a Rybí zahradou umožní optimalizaci využití zdrojů a snížení negativního dopadu produkce potravin na přírodu. ,,K dalšímu rozvoji naší farmy jsme hledali silného strategického partnera na poli aquaponie a Future Farming byl naší přirozenou volbou," prozrazuje Jan Dušek, jeden ze zakladatelů Rybí zahrady. ,,Naše spolupráce otevr?e naprosto nové obzory. Jsem přesvědčen, že díky vzájemné spolupráci přinesou naše firmy v blízké budoucnosti do odvětví moderního zemědělství a rybářství celou řadu nových a velmi zajímavých inovací. Future Farming má velké provozní zkušenosti a jeho vědeckovýzkumná farma Kaly patří mezi nejlepší pracoviště svého druhu na světě."
Spojení Future Farming s Rybí zahradou samozřejmě posílí pozici obou firem na domácím trhu. Zároveň však otevírá dveře k novým příležitostem. ,,Je jasné, že nový synergický model pomůže oběma firmám lépe uspět na mezinárodní úrovni. S potřebou adaptace na klimatické změny očekáváme zvyšující se dynamiku růstu trhu moderního zemědělství v Evropě i ve světě. Nový trh bude vyžadovat proaktivní přístup, neustálé rozšiřování kapacit, hledání synergií, úspor nákladu? a také diverzifikaci produkce na ru?zná místa. V tom všem nám naše nové partnerství pomůže," vysvětluje dále Martin Podoba z Future Farming.
,,Tímto spojením vysíláme jasný signál, že moderní způsoby produkce potravin a budovaní infrastruktury nabírá na obrátkách. Výhody spolupráce v naší branži násobně převyšují dosavadní stav, kdy jsme některé věci vyvíjeli paralelně. Společná výstavba infrastruktury v oborech produkčních farem, zpracovatelské infrastruktury, logistiky a prodejních kanálů nám umožní být ještě efektivnější. Očekávám, že další fúze budou v budoucnu následovat. Na poli moderního zemědělství je celá řada zajímavých firem, ke kterým máme blízko," dodává závěrem druhý z jednatelů Future Farming Michal Fojtík.
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů