Sobota, 23. září 2023

Ve zlínské aglomeraci pojede MHD v pátek 22. září při Dni bez aut zdarma

Ve zlínské aglomeraci pojede MHD v pátek 22. září při Dni bez aut zdarma

Městská hromadná doprava (MHD) ve zlínské aglomeraci, kde žije více než 90.000 lidí, bude v pátek 22. září zdarma. Dopravní společnost Zlín-Otrokovice (DSZO) se tím připojí k evropskému Dni bez aut, který je součástí Evropského týdne mobility. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Cestující v celé síti MHD ve Zlíně i sousedních Otrokovicích a Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku si příští týden v pátek nebudou muset označovat po nástupu do trolejbusů a autobusů žádné jízdenky. "Také průkazky časových jízdenek mohou klidně nechat doma. Revizoři Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice v tento den jízdní doklady kontrolovat nebudou," uvedl Cekota.

Zdarma si tedy budou moci MHD vyzkoušet i lidé, kteří jsou jinak zvyklí používat při jízdách ve městě auto. Stejně tak i cestující, kteří jsou držiteli časové jízdenky jen pro určité tarifní pásmo, si mohou udělat bezplatný výlet do ostatních částí sítě MHD. Bezplatně bude možné v trolejbusech a autobusech přepravovat rovněž jízdní kola.

Předprodejní místa i jízdenkové automaty DSZO zůstanou při Dni bez aut v provozu. Řidiči ve vozidlech však jízdenky prodávat nebudou. Na jeden den zůstane odstaven také systém SMS jízdenek.

Informace o možnosti cestování bez jízdenky DSZO zveřejní na elektronických zastávkových panelech a na LCD obrazovkách ve vozidlech. "Cestující by se neměli nechat zmást spuštěnými označovači jízdenek ve vozidlech. Z technických důvodů je nelze vypnout. Po vypnutí se totiž znovu automaticky zapínají na každé další zastávce," uvedl vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař.

Jednodenní výpadek tržeb z jízdného v síti MHD ve zlínské aglomeraci představuje podle zástupců DSZO částku přibližně 151.000 korun bez DPH. Ztrátu uhradí města, která jsou zřizovateli DSZO a objednateli hromadné dopravy.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů