Pondělí, 22. dubna 2024

ČSO je novým majitelem e-shopu Zelená domácnost

ČSO je novým majitelem e-shopu Zelená domácnost

Česká společnost ornitologická (ČSO) se k 1. lednu 2024 stala majitelem a provozovatelem e-shopu Zelená domácnost.com. Využili jsme nabídku zakladatelů Zelené domácnosti Zuzany a Petra Dobrých, kteří z e-shopu za 13 let vytvořili aktuálně nejznámější obchod zaměřený na ochranu přírody. Zakoupením Zelené domácnosti ČSO směřuje k tomu, aby si stále rostoucí a rozvíjející se organizace udržovala různorodé financování nezávislé na státních dotacích. S počtem více než 7 tisíc členů je ČSO nejsilnější ochranářskou organizací v Česku.

Veškerý zisk z e-shopu Zelená domácnost nyní prostřednictvím ČSO půjde přímo na ochranu ptáků. ,,Koupí Zelené domácnosti se zázemím zavedeného obchodu ve výborné kondici se nám naskytuje skvělá příležitost pro další rozvoj a zlepšování toho, co již děláme. Připadá nám smysluplné rozšiřovat nabídku kvalitních výrobků a umožňovat rostoucímu množství zájemců přístup k prostředkům ochrany přírody. To jsme dosud dělali v našem e-shopu, kde ovšem širší nabídku limitovaly omezené skladové prostory," vysvětluje ředitel ČSO Zdeněk Vermouzek.

Zakladatelé Zelené domácnosti prodávají obchod za symbolickou cenu v podobě aktuálního firemního majetku. ,,Předáváme naše ,,zelené dítko" někam, kde je také samozřejmou prioritou pomoc přírodě, a ne ,,zisk nade vše". Nový majitel, Česká společnost ornitologická, je velká nezisková organizace s mnoha členy. Má za sebou řadu úspěchů, z nichž asi nejviditelnější jsou úžasné ptačí rezervace, ale věnují se i vědeckým projektům a edukaci. Jsou také součástí BirdLife International, celosvětové sítě ornitologických organizací. A my také cítíme, že jsme už našemu dospívajícímu dítku dali vše, co umíme. Chceme jej tak pustit do světa, k lidem, které již dlouho známe a vážíme si jich, a kteří naše dítko dále povedou jeho životem," říká Petr Dobrý.

ČSO chce pokračovat v obchodní filozofii Zelené domácnosti, která si dlouhodobě zakládá na prodeji kvalitních výrobků, přičemž cílem není prodat co nejvíce za nízkou cenu, ale prodávat produkty s nejlepší celkovou hodnotou pro ochranu přírody. Příkladem je exkluzivní zastoupení výrobce kvalitních ptačích budek Schwegler v Česku.

,,Přijmout nabídku ke koupi Zelené domácnosti jsme se rozhodli i proto, že v posledních letech významně roste zájem lidí o ptáky a přírodu v jejich bezprostředním okolí. Každodenní kontakt s přírodou má i prokazatelné pozitivní dopady do našeho fyzického i psychického zdraví. S pomocí Zelené domácnosti jdeme tomuto trendu naproti, a navíc posilujeme trvalé a nezávislé financování naší hlavní neziskové činnosti," doplňuje Vermouzek.

Je nám ctí, že Zuzana a Petr Dobrých nás s nabídkou oslovili a svěřují svůj zavedený obchod Zelená domácnost právě ČSO. Děkujeme!

  • Přečtěte si článek Petra Dobrého:

Zelená domácnost mění majitele, ale ne svoje unikátní zaměření a fungování

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů