Úterý, 16. dubna 2024

LOKNI si čisté vody a přispěj k udržitelnost

LOKNI si čisté vody a přispěj k udržitelnost

Díky aplikaci a nápojovým automatům od společnosti LOKNI umístěným v prostorách Univerzity Tomáše Bati ušetřili studenti a zaměstnanci UTB ve Zlíně za minulý rok více než 134 tisíc PET lahví.

Tato úspora neznamená jen menší hromadu odpadu o váze více než 3,3 tuny, ale také snížení emisí CO2 o 7,7 tun díky eliminaci potřeby výroby a dopravy těchto obalů. "Naše spolupráce s LOKNI tak představuje významný krok ke snižování environmentální zátěže a naplňuje klíčové cíle v oblasti udržitelnosti." sdělila Martina Juříková, prorektorka pro vnitřní a vnější vztahy, která se společně s týmem v čele s manažerkou udržitelnosti Ing. Martinou Kopečkovou Ph.D., tématu udržitelného rozvoje na UTB věnuje.

Aplikace LOKNI si v celorepublikovém měřítku získala srdce již 80 000 uživatelů, čímž vystoupala mezi nejstahovanější aplikace v kategorii Jídlo a Pití na App Store.

Celková spotřeba filtrované vody přes systém LOKNI v České republice dosáhla neuvěřitelných 1 656 944 litrů za rok 2023. To představuje úsporu více než 11 milionů PET lahví o váze 285 tun, což je pro představu tolik ušetřených "petek", že kdyby se poskládaly za sebe, dosáhly by z Prahy až do Londýna.

Pro více informací a podrobnosti o dosažených úspěších stáhněte celý report za rok 2023.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů