Úterý, 28. května 2024

PENNY ZAPOJÍ DO SBÍRKY POTRAVIN 134 PRODEJEN

PENNY ZAPOJÍ DO SBÍRKY POTRAVIN 134 PRODEJEN

Řetězec PENNY se zapojí do jarního kola solidární celorepublikové Sbírky potravin, která patří k největším charitativním akcím v Česku. Potraviny nebo drogistické zboží mohou zákazníci na pomoc potřebným věnovat ve 134 prodejnách PENNY. Sbírka poběží po celý den v sobotu 13. dubna.

V podzimním kole Sbírky potravin se vybralo rekordních 718 tun zboží pro potřebné. Z toho zákazníci PENNY věnovali 59 tun. ,,Jsme rádi, že se daří počet zapojených prodejen i objem darovaného zboží pravidelně zvyšovat. Do jarní sbírky zapojíme 134 prodejen. V 80 prodejnách budou lidem pomáhat dobrovolníci, v 54 obchodech proběhne statická sbírka. Budeme moc rádi, pokud zákazníci společně s námi podpoří ty, kteří to potřebují nejvíce," uvedl mluvčí PENNY Tomáš Kubík.
Zákazníci mohou v sobotu 13. dubna ve vybraných prodejnách PENNY věnovat své příspěvky a dary do rukou dobrovolníků nebo do připravených statických boxů. Darované produkty putují do regionálních skladů potravinových bank a následně, za přispění místních neziskových organizací, přímo ke konkrétním lidem. Největší upotřebení naleznou konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny, ale i základní a dětská drogerie.
Pomoc ve Sbírce potravin je zaměřena zejména na seniory, rodiny v?krizi, rodiče samoživitele, pěstounské rodiny, hendikepované občany či lidi bez domova a?pokrývá celou?Českou republiku.
S potravinovými bankami PENNY úzce spolupracuje od roku 2017 a podporuje jejich činnost pravidelně i mimo jednorázové sbírkové akce. Od roku 2019 putovalo z PENNY do potravinových bank celkem 745,5 tuny pomoci. V době pandemie podpořil PENNY Sbírku potravin také mimořádnými dary přesahujícími částku 10 000 000 korun.
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů